Jdi na obsah Jdi na menu
 


Restaurace v Krakově

13. 5. 2008

Polská kuchyně aneb Co si dát v Krakově dobrého 

 

Obrazek

 

Polská kuchyně se skládá především z pirohů, polsky pierogi, kyselého zelí, hub a klobás. Polské pirohy se svou chutí podobají českým knedlíkům.

 

Restaurace v Krakově

V restauracích v centru Krakova zaplatíte za jídlo stejně jako v českých restauracích. Pití je o hodně dražší. Např. za pivo zaplatíte okolo 10 zlotých.

Nebojte se vyzkoušet polské speciality. Polské jídlo je dobré a kvalitní a obsluha restaurací je na opravdu dobré úrovni. Všichni obvykle rozumí anglicky, ale domluvíte se i česky. Polština a čeština jsou si podobnější, než by se na první pohled zdálo.

Polské preclíky

Při procházce Krakowem si nezapomeňte koupit slaný preclík obwarzanki. Prodávají ho pekaři ve svých pojízdných stáncích téměř na každém rohu. Obwarzanki jsou levné a dobré. Dokonce i večer zakoupený preclík nechutná gumově.

Kavárny v Krakowě

Pro milovníky kaváren a cukráren je Krakow tím pravým místem k návštěvě. Kavárny s vyleštěnými výlohami a pěkně ozdobenými zákusky lákají k návštěvě. Vynikající káva a čaj jsou samozřejmostí.

Pokud máte rádi čokoládu, nevynechejte posezení v kavárně čokolády Wedel, tzv. Pijalnie Czekolady. Pijárna čokolády nabízí nejen klasickou horkou čokoládu, ale i různé druhy. A tak si můžete objednat horkou čokoládu s chilli kořením, bílou horkou čokoládu, pomerančovou, višňovou a další.

Kavárnu Wedel najdete na Hlavním náměstí, poblíž Mariánského kostela (Rynek Glowny 56), nebo ve velkém nákupním centru Galeria Krakowska (ul. Pawia 5).

www.http://krakow.cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář